Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > Softstarty ABB już w naszej ofercie.

Softstarty ABB już w naszej ofercie.

Data: 04.11.2013
Firma ABB znany producent zrudzeń  energetyki i automatyki  posiada również w swojej ofercie softstarty .  Obecnie oferta ABB w zakresie softstartów   składa się z czterech grup produktowych i umożliwia wybranie właściwego urządzenia dla dowolnej aplikacji i wielkości silnika do 1800A. Są to softstarty: kompaktowe PSR, klasy średniej PSS, wydajne , kompaktowe PSE i zaawansowane PST(B) . Na dzień dzisiejszy w naszym sklepie dostępne są najbardziej popularne softstarty PSR,ale ofertę stale będziemy rozszerzać. 

Najnowsze są sof starty grópy PSE . Wyposażone są standardowo we wszystkie najważniejsze funkcje użytkowe co czyni z nich bardzo wszechstronne uniwersalne urządzenia . Poniżej porównanie poszczególnych grup oraz ich krótkie charakterystyki .

 

                                  sofstarty abb zestawienie


PSR - Softstarty kompaktowe
Softstarty PSR charakteryzują się najbardziej zwartą budową, umożliwiając tym samym tworzenie jednolitych układów rozruchowych. Kojarzenie PSR-ów z wyłącznikami silnikowymi w zespolone rozruszniki elektryczne stanowi koncepcję systemu o wiele prostszego i bardziej zminiaturyzowanego niż np. układy gwiazda / trójkąt. Wbudowane w softstarty styczniki obejściowe redukują straty energii i upraszczają połączenia. Sposób wykonywania nastaw za pomocą trzech potencjometrów jest jednym z najprostszych, jakie mogą być. Ponadto zoptymalizowana charakterystyka pracy zapewnia bardzo łagodny start i zatrzymanie dla wszystkich aplikacji.

PSS - Softstarty klasy średniej
Softstarty PSS nadające się do pracy w układzie w linii i wewnętrznym trójkącie stanowią bardzo elastyczne rozwiązanie. Podobnie jak w softstarty PSR charakteryzują się bardzo prostym i przejrzystym sposobem regulacji. Dodatkowo posiadają opcję zdefiniowania i ustawienia ograniczenia prądu rozruchowego dzięki możliwości podłączenia przekładnika prądowego zewnętrznego. Funkcja ta będzie również realizowana w przypadku rozruchu ciężkiego. Softstarty PSS stanowią idealne rozwiązanie w przypadku, gdy wymagana jest duża ilość rozruchów w ciągu godziny.

PSE - wydajne softstarty kompaktowe 
Softstarty PSE to pierwsze w świecie aparaty tego typu w wersji kompaktowej z wbudowanym elektronicznym zabezpieczeniem przeciążeniowym silnika i funkcją kontroli momentu dla udoskonalonej regulacji pomp. Kompaktowe wykonanie połączone z najważniejszymi funkcjami użytkowymi stanowi niezwykle wydajne i efektywne rozwiązanie. Prosty wyświetlacz z podświetlaniem i cztero przyciskowa klawiatura zapewniają dodatkowe ułatwienie dotyczące rozbudowanych funkcji urządzenia. Wyświetlacz wizualizuje wszystkie potrzebne informacje zarówno podczas uruchamiania / zatrzymywania jak i w trakcie pracy normalnej.

PST(B) - Softstarty zaawansowane 
Softstarty PST(B) najbardziej rozbudowane, oferują największą ilość funkcji użytkowych. Zaawansowane zabezpieczenia silnika oraz sam softstart gwarantują bezproblemową pracę napędu. System wstępnego ostrzegania pozwala na wykrycie zakłóceń jeszcze przed koniecznością zatrzymania silnika i tym samym zapobiega zbędnym przestojom. Funkcja kontroli momentu została wykonana i przetestowana wspólnie z grupą renomowanych producentów pomp, aby dostarczyć użytkownikom funkcję możliwie najlepiej eliminującą efekt uderzeń wodnych i gwałtownych wzrostów ciśnienia. Wyświetlacz LCD z komunikatami tekstowymi w wybranym języku, wstępnie zaprogramowane nastawy dla różnych aplikacji wraz z rejestracją zdarzeń czynią proces nastawiania i obsługi podczas pracy niezwykle łatwym i przystępnym. Dzięki zastosowaniu systemu ABB FieldBusPlug można w dowolnym momencie podjąć decyzję w sprawie wyboru protokołu komunikacyjnego. System fieldbus pozwala nastawiać, sterować i monitorować softstart.


JEŚLI POTRZEBUJESZ POMOCY Z WYBOREM ODPOWIEDNIEGO SOFTSTARTU SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI- CHĘTNIE POMOŻEMY.

Pozostałe aktualności

Aktualności

Data: 02.04.2014
AQUA CONTRA zabezpieczenie przed zalaniem wodą mieszkania lub domu
AQUA contra  to system o najlepszych parametrach i funkcjonalnościach  zabezpieczenia domku przed zalaniem wodą na rynku krajowym.  System, który analizuje przepływ wody za pomocą wodomierza  z nadajnikiem impulsów na dwa różne sposoby mające różne  warianty algorytmu rozpoznania wycieku.
czytaj więcej
Data: 20.12.2013
Falowniki Schneider Electric Altivar 312 już dostępne w sklepie!
Uniwersalny i Niezawodny z nowoczesną komunikacją !
Gama przemienników częstotliwości Atlivar 31 jest zastąpiona gamą przemienników Altivar 312
czytaj więcej
Data: 18.12.2013
Wyłączniki silnikowe EATON
Wyłączniki silnikowe EATON mamy już w sprzedaży w bardzo dobrych cenach. Zapraszamy.
czytaj więcej