Jesteś tutaj > Strona główna > Dlaczego warto wymienić zwykłe żarówki na źródła światła LED?

Dlaczego warto wymienić zwykłe żarówki na źródła światła LED?

Podczas kiedy zwykłe żarówki tracą mnóstwo energii w postaci ciepła (złośliwi z tego powodu nazywają je „grzałkami”), źródła LED mają bardzo wysoką sprawność i zasadniczo zajmują się „świeceniem”- o to nam właśnie chodzi. Ich cena jest wyższa niż cena standardowej żarówki. Diody LED dobrej jakości nie są tanie, a proces wyprodukowania lampy LED jest o wiele bardziej skomplikowany niż zwykłej żarówki czy nawet świetlówki energooszczędnej. Biorąc jednak pod uwagę bardzo długą żywotność tego źródła światła, inwestycja w LED jest opłacalna- świecą one co najmniej 40.000h (prawie 5 lat świecenia bez przerwy). Po tym czasie wcale nie przestają świecić, tylko dają mniej światła i nie osiągają już wysokich parametrów. Ich żywotność jest nieporównywalna przede wszystkim z żarówkami halogenowymi, które są bardzo mało trwałe, i mimo że są tanie przy zakupie, ich używanie jest drogie, a konieczność częstych zmian uciążliwa.Diody LED dają intensywne światło (miernikiem „światłości jest Lumen- ten parametr należy porównywać wybierając źródło) ukierunkowane. Dla porównania, świetlówka kompaktowa świeci dookoła i duża ilość światła nie oświetla miejsc, na których Ci zależy. A za wszystkie Lumeny trafiające np. w sufit i tak musimy zapłacić. Źródła LED świecą w takim kierunku, w jakim chcemy. Jeśli jednak z jakiegoś powodu zależy nam na uzyskaniu efektu takiego jak przy świetlówce, wystarczy wybrać źródło LED o kształcie tradycyjnej żarówki.


Na koniec  przestroga. Oświetlenie LED staje się coraz bardziej popularne z uzasadnionych względów: jest najbardziej sprawnym i wydajnym źródłem światła na rynku, pozwala oszczędzać energię i jest przyjazne środowisku. Dobre źródło LED z wysokiej jakości diodami zastępujące żarówkę halogenową kosztuje co najmniej 20- kilka złotych. Tańsze produkty to niskiej jakości źródła, których sprzedawcy nie podają nawet nazwy producenta, a co za tym idzie wymieniane parametry są jedynie pustymi hasłami, za którymi nie idą fakty. Opisy takich produktów w serwisach aukcyjnych są mocno naciągane i wprowadzają konsumentów w błąd. Ktoś mądry powiedział kiedyś, że oszczędnego człowieka nie stać na to, aby wybierać najtańsze produkty. Zasada ta sprawdza się również w tym przypadku.

Aktualności

Data: 02.04.2014
AQUA CONTRA zabezpieczenie przed zalaniem wodą mieszkania lub domu
AQUA contra  to system o najlepszych parametrach i funkcjonalnościach  zabezpieczenia domku przed zalaniem wodą na rynku krajowym.  System, który analizuje przepływ wody za pomocą wodomierza  z nadajnikiem impulsów na dwa różne sposoby mające różne  warianty algorytmu rozpoznania wycieku.
czytaj więcej
Data: 20.12.2013
Falowniki Schneider Electric Altivar 312 już dostępne w sklepie!
Uniwersalny i Niezawodny z nowoczesną komunikacją !
Gama przemienników częstotliwości Atlivar 31 jest zastąpiona gamą przemienników Altivar 312
czytaj więcej
Data: 18.12.2013
Wyłączniki silnikowe EATON
Wyłączniki silnikowe EATON mamy już w sprzedaży w bardzo dobrych cenach. Zapraszamy.
czytaj więcej